Protez saç kullananlar

Merhaba arkadaşlar. “Protez saç kullananlar” yeni bir kullanıcı için çok değerli rehber olacağını düşündüğüm için bu başlığı açtım. Ben ilk protez saç kullanmayı kafama koyduğumda şöyle bir internetten aratayım, protez saç kullananlar ne düşünüyor acaba ? Protez saçla yaşamak nasıl bir şey acaba diye araştırmalara daldım. Fakat o zamanlar bu kadar çok kullanıcısı yoktu. Kullanıcısı olsa bile internette protez saç kullanıcı yorumları adına hiçbir şey yoktu.

Şuan halen görüyorum ki samimi ve reklam olmayan protez saç kullananlar yorum yapmamış arama motorlarında. Reklamlara devasa para harcayan protez saç merkezlerinin yapmacık blogları var. Ve blogların için de bin bir çeşit yalan var. Memnuniyetten kırılan müşteri sıfatında bir takım insanların yalan yanlış yorumu var.

Protez saç kullananlar tarafından , saç sorununu dert eden kişiler arasında genel olarak en mantıklı çözüm olarak görülmüştür. Keza bende  öyle düşünüp yaptırdım. Açıkçası halen de protez saçın kelliğe en mantıklı çare olduğunu düşünüyorum. Bu durum tabi ki kişiden kişiye, yaşayış tarzına, beklentisine ve hatta yaşına göre bile değişiklik gösterebilir.

Mesela kellik sorunuyla erken yaşlarda tanışan genç arkadaşlar, dolgun, gür ve cıvıl cıvıl bir saç ister. Orta yaşı bir arkadaş doğal gözüken bir saç ister, ondan biraz daha yaşlı arkadaşlar geri de başlayan çok seyrek ve doğal olan bir saç ister. Detaya insek her protez saç kullananların farklı yorumları vardır.(Protez saç kullananlar)

Protez saç kullananlar

Peki ben neden protez saç kullananlar dan oldum;

Protez saç kullananlar gibi benim de başka bir çarem kalmamıştı.
Topik ve benzeri ürünleri kullanabilir.(kullandım)
Propecia’dan tut kullanmadığım serum, minoxidil tipi ilaç kalmadı.
Saç simülasyonu yapmayı düşündüm, ama saçım halen dökülmeye devam ediyordu
Saç ekimi yaptırabilirdim. Çok düşündüm, çok araştırdım. Çok düşündüm çok, günümüzde saç ekiminden memnun kişiler bir o kadar az iken böyle yıpratıcı bir süreyi çekmeyi göze alamadım. Hele babamın, amcamın ve iki yakın arkadaşımın saç ekim sürecini yakından gördükten sonra halen de niyetim yok ektirmeye. Hayal edip de kavuşamadığın saçlar da cabası
– En sonunda acısız ağrısız, üstelik profesyonel eller tarafından uygulandığın da yukarıdaki çözümlerden en mantıklısı olan protez saçı tercih ettim.

Protez saç kullananlar-kullanıcı yorumları – ilk deneyim

Protez saç kullananlar ;
İlk protez saç deneyimim çok hüsran oldu. O kadar kötü o kadar yapay bir saç kullandım ki, zaman zaman çıkarıp atayım şunu dediğim zamanlar oldu. Ama araştırıp, yabancı forumlarda bilgi edindikten sonra daha iyi bir saça kavuşabileceğimi gördüm.
İkinci saçımı kendim bizzat sipariş verdim yurtdışından.Ve kestirip uygulattığım zaman aynadaki görüntüden gerçekten çok memnundum. Ve iyi ki de yaptırmışım ama keşke ilk tecrübem de  daha dürüst daha bilgili ve istediğimi yapacak bir firma bulsaydım diye de iç geçiyorum.

Şimdi bir protez saç kullancısı olarak ilk yorumları ben yazayım  ;

Olumsuz ;
– Protez saç çok emek isteyen bir sistem. İnsanı uzun vadede yoruyor.
– Masraflı bir iş, her ne kadar bakımını kendin yapsan, saçını yurtdışından alsan bile maddi açıdan da yoruyor.(hele döviz kurunun şahlandığı bu dönemlerde).
– Zamanla bakımlar manevi olarak yük oluyor, kalkıp temizlemek bakım yapmak istemiyorsunuz. Ölüm geliyor.
– 7 yıldan sonra çekinmeden çıkarıp atacak kadar ruhumu doyuruyor.
(Protez saç kullananlar ın genel görüşü)

Olumlu ;
– Yaşınız ne kadar olgun olursa olsun özgüven duyuyorsunuz.
– Doğal ve İstediğiniz bir saç kullanıyorsanız, bozuk psikolojiniz geçiyor.
– Ben açımdan en önemlisi ruhumu doyurdu. Erken dökülen saçlarımı çok özlemedim. İstediğim şekil de taradım, havuza atladım ,motor sürdüm, uzun saç kullandım topuz bile yaptım.İçimde bırakmadı hiçbirşeyi.
(Protez saç kullananlar ın genel görüşü)

Ben, sizinden bu sayfanın altına bir protez saç kullananların yorumlarını bekliyorum. Protez saç kullananlardansanız avantajlarını, dezavantajlarını ve size ne kadar iyi – kötü geldiğinden bahsederseniz protez saç kullanmayı düşünen arkadaşlarımıza o kadar faydalı oluruz.

Protez saç kullanmayı düşünenlerde neden kullanmak istediğini, nelerden çekindiğini sorabilir. Bu sayfa protez saç kullanıcı yorumları sayfası olsun 😉

Yorum yazan herkesin parmaklarına sağlık.


İlginizi çekebilir ;

Protez Saç Nedir ?
Protez saç günlük yaşantıyı kısıtlar mı ?
PROTEZ SAÇLA SPOR YAPMAK MÜMKÜN MÜ
PROTEZ SAÇ BELLİ OLUR MU
Protez saçı kimler kullanabilir ?
Protez saçı ne zaman uygulamak gerekir ?
Hangi protez saç firmasını tercih etmeliyim ?
PROTEZ SAÇLA YÜZMEK
Protez saç çeşitleri nelerdir ?
Doğal protez saçın kriterleri nelerdir ?
Kaliteli ve Ucuz Protez saç farkı Nedir ?
Protez saç fiyatları nedir ?
Çin’den protez saç siparişi nasıl verilir ?
Yurtdışından ucuz protez saç siparişi nasıl verilir ?
Protez saç için kafa ölçüsü nasıl belirlenir ? Ölçü nasıl alınır ?
Protez saç caiz midir ?
Protez saç gusül abdesti almaya engel midir ?
Protez saç çıkar mı ?
Protez Saç dökülür mü ? Protez saçın ömrü ne kadar ?
Protez saç bandı ve yapıştırıcı çeşitleri ?
– Protez saç kullananların yorumu
Kellik ve Kelliğe Çözüm
Kadın Protez Saç

23 thoughts to “Protez saç kullananlar”

 1. Merhaba, bunu kullanıp modellik oyunculuk yapan birisi var mı ? Özellikle modellikte yüz modelliği yapıyorum bazen ve yoğun ışıklı ortamda çekimler yapılıyor saç rengim açık kumral norwood 1 incelme aşamasındayım medikal tedavi uyguluyorum dökülme yavaşladı ama yeni saç oluşumu olmuyor eninde sonunda dökülecekler gibi bu yüzden kariyerimin devamı için saç sistemlerine geçeceğim gibi görünüyor.

  Evet aslında sorum belli bu protez saç kariyerimde bana sorun çıkartır mı ? Yoğun ışıklı ortamda doğallığı kesin olarak yakalayabilir miyim ?

  1. Merhaba, ben norwood 1 aşamasındaysanız protez saç için biraz erken olabilir. Protez saçın altyapısındaki düğümler iyi ağartılmış ise, hiç korkmanıza gerek yok. % 100 yoğunlukta doğal bir altyapı sizi mutlu edecektir.

   Uzun Vadede size sorun çıkartıp, yıldırabilir. Bakımı sizi yıpratabilir. Zor durumlarda bırakabilir. Kamera önüne çıkacağınız için 2-3 günde bir bakım yapmanı gereken günler olacaktır. Yeri geldiğinde çok zor durumlarda kalabileceğinizi göz ardı etmeyin. Haftanın her günü çekim yapıyor musunuz ?

 2. Öncelikle şunu belirteyim..İkna kabiliyetleri çok iyi,

  Vaad ettikleri

  -Yaklaşık 1-1,5 ay kullanırsınız sonra bakıma gelirsiniz,

  -Bakıma gelmek zorunda değilsiniz ,size eğitim veririz kendiniz evde çıkarıp bakım yapıp takabilirsiniz.

  -aynı protez üniteyi yaklaşık 4-5 sene kullanabilirsiniz,

  -Denize girebilir spor yapabilirsiniz,… derler…

  Ama protez saç takıldıktan sonraki gerçekler :

  Öncelikle yeniden doğmuş gibi oluyorsunuz, özgüven 10 numara , saçlar havalı, ahenkle dans ediyor.

  -3-5 gün sonra kaşıntı başlıyor, hele ki sıcak yerde yaşıyorsanız hiç çekilmez bir durum.. Yapışkan akmaya başlıyor.. hoop firmaya .. bir bakım yapıp.. biraz psikolojinizi pofpoflayıp sizi ikna edip geri gönderiyorlar..

  -Evde bakım yapıp çıkarıp takmanız imkansız gibi bir şey hele protez uzun saç ise tamamen imkansız.. Koca bir yalan..

  Bir proteze ne kadar iyi davranırsanız, ne kadar iyi periyodik (10 günde bir)bakımda yapsanız bile ömrü en fazla 5-6 ay.. sonra çöp.. çünkü çalı süpürge gibi oluyor..

  Denize girebilirsiniz ama çok dikkatli olmalısınız..hatta şapka takmalısınız..çünkü kenarlarından kalkmaya başlıyor.Aman dikkat 🙂

  Eliniz her zaman kafada.. arkadaşlarınız içkilerini yudumlarken siz kalkan yerlere baskı yapmakla meşgulsünüz.. zırt pırt wc ye gidiyorsunuz kontrol için, çünkü aklınız kafada 🙂 ortamdan ve muhabbetten out oluyorsunuz..

  Evde, yatakta her yer saç kılı.. topla topla bitmiyor..

  Banyo sonrası bakımı ve taraması yaklaşık 30-40 dakika.. Eee.. yazın napcanız.. ?

  Parasal olarakta 1000 dolar gibi bir para harcadım bakımları maksimum bir hafta içinde yapmazsanız protez doğallığını kaybetmeye başlıyor ve bakımlar 80-120 TL arası yani aylık 320-480 arası ödeme yapmanız gerek param var ve ben bunların hepsine de katlanırım derseniz tabi seçim sizin bunlar benim protez takıldıktan sonra yaşadıklarımdır ve alacaklar içinde yaşayacakları bir gerçektir burada amaç firmayı yada bir şeyi suçlamak değil, öneridir.

 3. 2 yıldır protez saç kullanan biri olarak protez saçın ömür boyu kullanılacağını düşünmüyorum. Belki hala 2 3 sene daha kullanmaya devam edecem iyice tadını alana kadar sonrasında ise ekim düşünebilirim. Ha protez saçın artıları yok mu var . Öncelikle seni istedigin gibi saçlı gösteriyor saçın dökülmesi psikolojisinin vermiş olduğu üzüntüyü bir süre erteliyor . Güzel doğru yapılmışsa bakımları aksatılmazsa çevrende anlayan kişiler zor oluyor . Anlayanlar bile yüzde yüz emin değiller hani böyle bir şey mi kullanıyorsun tarzında soruyorlar . Ama eksileri de var bir defa her protezi çıkarıp taktığında gerçekle karşılaşıyorsun bu çok moral bozucu oluyor . Benim maddi durumum iyi ama maddi durumu iyi olmayanlar icin bir süre sonra para yetiştirme derdi çıkıyor . Ama yine de saçlı görünmek istiyorsam psikolojim sağlamsa maddi durumum yeterliyse tabikide yabana atılmayacak bir uygulama . Saç ekiminin başarılı olamadığı vakalarda en güçlü alternatif olarak hala duruyor . Ama sözümona acaba uzun süre kullananlar psikolojik olarak yoruluyor mu benim gibi sadece bende mi oldu bilemedim . Ve ayrıca protezden saç ekimine geçmek isteyenler ne yapabilir ? Tabiki ekim protez sıklığı gibi olmaz ama cevresindekiler artık alışmıştır yoğun gördüğü saçlara . Bunu açıklamadı izahi falan nasıl yapılabilir ? Bu son iki sorumda değerli forum sahibine şimdiden teşekkürler .

  1. Merhaba Mehmet Hocam , evet bakım zamanlarında karşılaştığınız gerçek dank diye yüzünüze vuruyor. Beni de psikolojik olarak yordu ilk seneler. Ama sonra yaşam stilimin bu olduguna inandım ve artık bu konunun üzerimde psikolojik bir baskı yapmasına engel oldum. Ama fiziken çok yoruldum artık. 10 günde bir olsa da, bakım yapmak çok koyuyor artık. Uğraşma hevesi hiç kalmadı…

   Bende sizin gibi hevesimi alınca kullanmam artık diye düşünüyordum, aradan geçen zaman neredeyse 8 yıl olacak, halen çıkaramadım, ama halen düşünüyorum çıkarmayı, 60 yaşıma yaklaşınca anca çıkarırım gibi duruyor.

   Saç ekimi yaptırmak isteyen protez saç kullanıcılarına, ekim yaptırmadan 2-3 ay önce protezi komple çıkarıp , saçlarını havalandırmalarını tavsiye ediyorlar. Tabi ki de bir saç ekiminin protez saç performansı gösteremeyeceği aşikar… Bu yüzden mental olarak kendinizi hazırlayın.

   Çevrenizkilere saçlarım seyrelmeye dökülmeye başladı diyebilirsiniz(ilaçtan,bir çeşit hastalıktan vs). Bu durumu, kimsenin yadırgayacağını sanmıyorum. Eğer ekim ile protez saçın arasındaki fark absürt ise, dolgunlaştırıcı fiber toz (Toppik vs) ürünleri kullanıp, görüntüyü biraz daha normalleştirebilirsiniz.

 4. Merhabalar, 3 yıldır protez saç kullanıyorum. Kullanmayı düşünenlere tavsiyem, kaliteli ve doğal bir sistemle başlasınlar. Çünkü, ilk başta verdiğiniz izlenim çok önemli. İnsanlar alıştıktan sonra vasat bir protez saç kullansanız bile kimse farkına varmıyor.

  Bir diğer husus ise , bir süre sonra insanı manevi olarak yoruyor. Kellik psikolojisini düzelttikten sonra kullanmamayı düşünüyorsunuz ama bu sefer çevrenin tepkilerinden korkuyorsunuz.

 5. 28 yaşındayken ikizimle beraber yaptırdık. Ben 4 senedir kullaniyorum ama ikizim 6 ay anca kullanabildi.

  Ikimizde profesyonel vücut gelistirmeyle uğraşıyoruz. Anteramanlarda inanilmaz terliyoruz, ikizim bu asiri terlemeye dayanamadi, surekli kasindigini soyleyip duruyordu, bakim yaptiktan 3 gun sonra bantlari eriyip kafasinda oynuyordu, en son dayanamadı ve kullanmayı birakti.

  Bende ise asiri terlememe ragmen bunaltici bir kasinti olmadi. Yoğun anteraman temposuna ragmen 6-7 gunde bir bakim yaparim. Sadece terledikten sonra dus yapamadığınız zaman ağır bir koku oluyor.

  Sporla uğraşan yada sporcu arkadaslarima söylüyorum, protez sac kullanmadan önce kimseye gozukmeden 2 hafta ucuz bir protez sac denesinler. Ileri derecede rahatsiz ediyorsa sakin uygulama yaptirmasinlar. Yaptirsalar bile ikizim Ege gibi dayanamayip cikarip atarlar.

  1. Bende vucut gelishtirme ile ugrasiyorum cok terliyorum bende antreman sirasi protes sacin dushme ihtimali varmi .olsa cok utanirim o bicimden sordum . onceden tesekkurle

 6. ben 21 yaşındayım ve 18 yaşından beri saç dökülmesi problemi yaşıyorum. Şakak bölgesinin köşeleri iyice açıldı, üst bölgem iyice seyreldi. Güneşte veya ışıkta kafa derim çok net gözüküyor. İyice kel olmadan protez saç yaptırayım diyorum. Sizce erken mi ? nasıl bir yol izlemeliyim ? Bu kellik psikolojisi herkes için zor ama eminin erken yaşta saç dökülmesi yaşayanlar için daha da zor . Cevap bekliyorum lütfen

  1. Bende seninle aynı yollardan geçtim şuan 23 yaşındayım ve en az 5 6 yaş büyük gösteriyorum bence kafana hiç takma eğer kafa yapın uygunsa kazıt gitsin.

 7. Merhaba, öncelikle emeğiniz için teşekkürler.

  Google’da, protez saç kullananların yorumunu araya araya bir hal oldum. Allahtan buldum sonunda. Bayan protez saç kullanıcısı var mı acaba aranızda ? varsa bana cevap verebilir mi ? Sormam gereken önemli konular var.

 8. Merhaba protez saç adına açmış olduğunuz bu güzel site için teşekkür ederim.
  İş yerinden bir arkadaşım protez saç yaptırdı. O kadar doğal ki saç kökleri bile görülebiliyordu. Onu gördükten sonra bende protez saç yaptırmayı düşündüm, tam araştırırken sitenizi gördüm çok iyi oldu.

  Ben karar verme aşamasındayken, bir ptt memuru tebligat vermeye kapımı çaldı. Adamın kafasında o kadar dandik bir saç/peruk vardı ki, çok ürkütücü ve belliydi. Ben de korktum güzel birşey yaptırayım derken postacının saçına benzetmesinler benimkini de ? Böyle bir durum ile karşılaşmamak için ne yapmalıyım ? Protez saç yaptıracağım merkezle herhangi bir sözleşme felan mı imzalasam ?

  Bu durumdan geçenler bir yardımcı olabilir mi lütfen ?

  1. Bu işin erbabı İstanbulda yaşıyorsan Onnahair dir. Biraz tuzlu gelebilir ama doğallıkta sınır tanımıyor adamlar😀

 9. Protez saç kullanan arkadaşlara bi sorum olucak? Protez saç kafada ağırlık yapıyor mu? Ağırlık,sıcaklık vs mevcut mu? Ayrıca kaliteli bir merkez için hangi firmayı önerirsiniz?

  1. Protez saçın kafada ağırlık yapan modeli de var, hissetmeyecek kadar hafif modelleri de var. Sıcaklık en konforlu bir modelde bile az da olsa hissediliyor. Tamamen konfor odaklı bir sistem arayışınız var ise Full Swiss Lace Altyapıyı tercih etmeniz de fayda var.

 10. Bende Full Thin Skin sistem kullandım, 15 gün dayanabildim. Hava geçirgenliği hiç yok, terleme ve sıcaklık en üst düzeyde. Şimdi tül bir protez saç alacağım. Full thin skin kullanmayı düşünenlere tavsiyem yazın kullanmayın.!

 11. Ben askeri personelim çok uzun zamandır kullanıyorum ama izinlerde sadece komando olduğum için dağlarda uğraşmaya gerek yok dedim neyse 22 günlük iznimde hiç bakım yapmadığım zamanlar da oldu ben çok memnunum sadece aşırı sıcaklarda ani bi kaşıntı geliyor umursamıyor kaşıyorum biraz iyi gelse de akşama kadar ara ara devam edebiliyor özellikle yazın güneşte kalmış arabanın içine girdiğinde çok zor oluyor tabi bu söylediklerim bakımdan 10 gün sonra başlıyor havuza da denize de girdim defalarca hiç sıkıntı olmadı tabi bant çok önemli iyi bant kullanırsanız asla çıkma ihtimali olmuyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.