Protez saç bakım ürünleri ve malzemeleri

Merhabalar arkadaşlar. Protez saç bakım ürünleri ve malzemeleri konusu hepinizin çok merak ettiği bir konu olduğundan eminim. Çünkü protez saç bakım olayını evde yapabilmeniz için bu malzemeleri ve ürünleri almanız gerekecek.

Neden protez saç bakım ürünleri yada malzemeleri alayım ki diye düşünebilirsiniz. Kendi bakımınızı evde yapabilmeniz için bu ürünleri almalısınız.
E neden bakımımı kendim yapayım ki ?
Çünkü Protez saç merkezleri bakım için şuan 70-200 TL arasında fiyat istiyor.10 günde bir bakım yaptırdığınızı varsayarsak, ayda 210-600 TL arasında maliyetiniz olacaktır.
Bu sebeple protez saç bakım ürünlerini alıp kendiniz bu olayı halledebilirseniz, size maddi anlamda çok rahatlarsınız. Protez saç bakımınızı kendiniz yapabilmeniz ayrıca herhangi bir protez saç merkezine bağımlı ve muhtaç kalmamanızı sağlar.

Protez saç bakım malzemeleri ile kendi bakımınızı yapıp,sadece 1-2 ayda bir saçınızı kestirmek için merkezlerin yolunu tutabilirsiniz. Ben senelerdir öyle yapıyorum. Protez saç bakım ürünleri ve malzemeleri satın alıyorum, evde kendim rahat rahat yapıyorum.

Benim gibi senelerdir kullananlar bazı arkadaşlarım var. Onlar kestirmek için bile gitmiyorlar. Eski kuaförlerine gidip şöyle kes böyle kes diye kestirip 30-40 TL ye işin içinden çıkıyorlar. Ama protez saça uygun saç kesimi ayrı bir olay olduğu için ben protez saç merkezlerini tercih ediyorum. Hem berber de ulu orta kel dolaşmak beni rahatsız ediyor.

Gerekli Protez saç bakım ürünleri ve malzemeleri

1-) C22 solvent :

Bu solvent, protez saç bakımında olmazsa olmaz bir malzeme değil ama işinizi çok kolaylaştıracak. Kafada kalan protez saç bandı artıklarını temizlemede kullanılır. Arama motorlarında c22 solvent yazarsanız kolayca bulabilirsiniz.

protez saç bakım malzemeleri

2-) İzopropil Alkol

Piyasada protez saç temizleme solventi diye isimlendirilen malzeme izopropil alkoldür aslında. İnternette, protez saç solventi litresi 70 TL yazar. Halbuki kimya sitelerinde 5 litresi 180-200 TL. Biz ekonomik olmasından dolayı bundan alacağız.

protez saç bakım ürünleri

3-) Bant (hangi bandı kullanmak istiyorsanız)

Hangi bandı kullanacağınız konusunda kararsızsanız bant çeşitleri başlıklı yazıya göz atmanızı tavsiye ederim. Fikir açısından linke tıklayıp göz atın

protez saç bakım bantları malzemeleri

4-) Makas

İstediğimiz boyutta bant kesmek için lazım olacak.

5-) Makyaj pamuğu

Pamuğa,  kafayı temizlemek için ihtiyacınız olacak. Normal pamukta olur ama kafayı silip temizlerken çabuk parçalanmasından dolayı tavsiye etmem.

protez saç ürünleri

6-) 25×25 boyutundan 3-4 cm derinlikte bir KAP

Protez saçınız koyduğunuz zaman içine tam oturabilecek, dışarıya taşmayacak bir boyutta olması idealdir. Saçımızı bunun içinde temizleyeceğiz.

Benim kullandığım kap, derinliği çok fazla değil.

Protez Saç bakımınızı yapmak için gerekli olan tüm protez saç bakım ürünlerini bilmiş oldunuz.
Bir sonra ki yazımızda protez saç bakımını evde bu ürünleri kullanarak nasıl yapacağız onu anlatacağım. Adım adım, resimlerle…
Sağlıcakla kalın.

TÜM YAZILARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYIN.


2 thoughts to “Protez saç bakım ürünleri ve malzemeleri”

  1. Şampuan ve krem hakkında ki düşüncelerinizi merak ediyorum. Marketten ya da kozmetik mağazalarından protez saça uygun alınabilecek şampuan ve kremler nelerdir? İlla merkezden almamız gerekmediğini düşünüyorum

    1. Ben yıllarca protez saça özel şampuan krem vb gibi ürünleri denedim. Normal bir şampuanlardan farkı yok. Hatta daha kalitesiz bile diyebilirim. Ben normal şampuan kullanıyorum. Elidorun şampuanı ve kremi gayet memnun ediyor beni. Tecrübeye dayalı olarak söylüyorum bir farkı yok özel şampuanların. Protez saç merkezlerinde satılanlar tamamen soygun amaçlı, tavsiye mi isterseniz almayın. Yok illa protez saça özel şampuan ve krem alacağım diyorsanız bir sürü protez saç malzemeleri satan internet sitesi var. Oralardan bakının derim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir