Protez saç ne kadar dayanır ?

Protez saç ne kadar dayanır ? Bizim vatandaşlarımız bir işi sağlama almadan o işi yapmaz. Saç sistemi yaptıracak arkadaşlarımız hemen sorgulamaya başlar protez saç ne kadar dayanır ? Protez saç ne kadar zaman gider ? Protez saç kaç yıl kullanılır ? gibi sorular aklınızda dolaşıp durur.


He haklısınız bu devirde bu yaşam koşullarında protez saç ne kadar dayanır sorusunun cevabı çok önemli bence de. 2 ay mı gidiyor kardeşim 1 sene mi gidiyor 2 sene mi gidiyor ben zırt pırt buna para mı vereceğim diye söylenenler var tabi. E o zaman bu yazım onlara gelsin.

Protez saç ne kadar dayanır ?

Protez saç kullanmaya yeni başlayanlar, eğer tül bir ünite kullanıyorlarsa 2 ay ile 5 ay arasında kullanım ömürleri olur. Eğer full poly bir ünite kullanırlarsa 6 ay-2 sene arasında kullanım ömrü olur.
Tecrübeli bir kullanıcı (3 veya 4 ünite kullananlar) komple tül bir sistemi 5 -12 aya kadar kullanabilir.

Poly’nin veya tülün ne demek olduğunu bilmiyorsanız PROTEZ SAÇ ÇEŞİTLERİ yazısını okuyun.

Kısaca ; Protez saç, sizin tecrübeniz ne kadar çok ise o kadar uzun süre dayanır.
Benim kullandığım üniteler ya komple tül oluyor yada hibrid tül oluyor (Poly ve tül beraber).Son 4 sene de , en kısa ömürlü saçım 7 aydı. Ortalama 8-9 ay kullanabiliyorum komple tül bir protez saçı.


Peki protez saçın ömrü nasıl uzatılır ? Bu işi sırrı nedir ?

Arkadaşlar, öncelikle bu işin sırrı tecrübe de olduğunu belirtmekte tekrar fayda var. Bakım yönteminiz, bakım periyotlarınız, kullandığınız temizleyiciler, saçınıza yaptığınız işlemler(boya ve fön gibi),tarama şekliniz, saçınızı kaşıma şekliniz, saçları yıkama şekliniz hatta uyuma şekliniz bile protez saçın kullanım süresini etkiler.

Daha önce bahsetmiştim ama kısa kısa özet geçerek tekrar bahsedeyim ;

Protez saçın uzun ömürlü olabilmesi için

1-) Bakımınızı ertelemeyin. Belli bir süre sonra kafanızdaki bantlar erimeye ve başlar. Eriyen bant kalıntıları tüllerden saçlara bulaşır. Bakım sırasında bu kalıntılar  iyi temizlenmezse zamanla sertleşir ve saçların altyapıya bağlandığı düğümü zayıflatır. Düğümü zayıflayan bant kopar ve protez saç kısa süre de ömrünü tamamlar.


2-) Bakım periyotlarınızı istikrarlı bir şekilde yapın .Birinci maddede belirttiğim gibi bantlarınız tam erimeden bakımınızı yapın. Erimeden temizleyin ki saçlarınıza bulaşmasın. Ayrıca eriyen bantlar tüllerin gerginliği azaltarak saçın ömrünü kısalttığını da unutmayın.


3-) Kullandığınız temizleyicileri iyi analiz edin .Benim önerdiğim temizleme kimyasalları izopropil alkol ile c-22 solventtir. Bunların dışında bir kimyasal kullanıyorsanız verdiği etkiyi gözlemleyip öyle kullanmaya devam edin.


4-) Saçınıza yaptığınız işlemlerde protez saçın dayanıklılığını ve ömrünü azaltabiliyor. Her gün saçınıza fön yardımı ile şekil veriyorsanız mümkün olduğunca soğuk ve ılık arası hava kullanın. En son kademeyi şekil vermek için kullanmayın, saçı yakıp kırılmasına neden olur.


5-) Saçınızı tarama şekliniz de protez saç ne kadar dayanır sorusuna göreceli verilen bir cevaptır. Kullanmanız gereken ve kullanmamanız gereken taraklar vardır. Bu konuda onlara bir göz atın.
Saçınızı çok yıpratmadan şekil verin.


6-) Saçları kaşımak da protez saçın ömrünü kısaltır. Hepimiz mutlaka yaşamışızdır bir kaşıntı tutar, felaket derece kaşımak isterseniz. Tırnağınızı geçirip hart hurt kaşırsınız. İşte protez saçta bunu yapmak altyapıya bağlanmış saç düğümlerine zarar verir, düğümü çözülen saç pıtır pıtır dökülür. Bir ay sonra bakmışsınız gibi kaşıdığınız bölge full dökülmüş


7-) Saçları yıkama şeklinizde çok önemlidir. Normal saç yıkar gibi saçı dairesel hareketler karıştırarak yıkarsanız mutlaka o saç birbirine dolanacaktır. Dolanan saçı açmak için uygulayacağınız baskı saçı koparıp, tül düğümünü çözecektir. Bu da domino taşına benzer hareketler yayılarak dökülmeye sebep olacaktır.

Suyun akış yönünde tarayarak saçınızı köpürtün, durularken tekrar aynı yönde saçınızı tararken durulayın. Saçınızın birbirine dolanmasını önleyecekseniz, böylelikle mavi su gibi saç açıcı malzemeler kullanmanıza gerek kalmayacaktır.

😎 çok deli yatıyorsanız biraz düzgün yatmaya çalışın 🙂

5 thoughts to “Protez saç ne kadar dayanır ?”

 1. Allah için kardeş çok kötüyüm maddi olarak en iyi ve kaliteli prorotez saç firması hangisi tecrübesisim yorum olarak yazmak istemesen bile tlf numaram yazarmsın 05453117447

  1. Dostum, bulunduğun bölgeye yakın tüm firmalara tek tek fiyat sorabilirsin. İyi olan bir firma olsaydı inan ki adını vermekten hiç çekinmezdim.
   Senin yapacağın şey şunlar ;
   1-) Hangi protez saç çeşidini kullanmak istiyorsun önce bunun kararını ver.
   2-) Özellikle ben bu özelliklerde bir protez saç istiyorum diye diret, söz al,mümkünse kapora verme,
   3-) 2500 TL üstünde fiyat isteyenlerle anlaşma,

   Nerede istediğin saçı yaptırabiliceğine inanıyorsan, neresi size güven veriyorsa,dürüst davranıyorsa onunla anlaşın.
   Görüşmeye gitmeden tekrar yazdıklarıma göz atın.

 2. Bulunduğum bölgede var ama hepsi çok yapay en doğalı onnahair oda bana uzak fiyat olarak onna ile aralarımda çok az fiyat var onna çok iyi diyorlar yani foto ve videolarından mükemmel duruyor sizin fikriniz nedir

 3. Merhaba protez saç kullanıcısıyım sana sormak istediğim bazı konular var mail adresini yazabilirmisin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir