Bir mükemmel protez saç

Merhabalar, bugün sizlere bir sosyal medya platformundan tanıdığım arkadaşımın başarılı protez saç uygulamasını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Hayatımda hiç bu kadar mükemmel bir doğallık görmedim. Hayatımda gördüğüm en iyi görüntü. Resimlere dikkatle bakın, mükemmelliğe dikkatle bakın, hiç bir şekilde belirgin veya kendini ele veren bir görüntü yok.

Kendisi yıllarca mükemmel doğal protez saç için uğraşmış. Iki senelik tecrübesine rağmen doğru saçı bulmak için 6 ayri unite değiştirmiş.(Adamlar da imkan var tabi hacı, saça verdiği 150-200 $ adama dokunmuyor.)

Kendisi ingiltere’nin doğusunda yaşıyor. Orada güvendiği bir protez saç firmasi var, oraya gidiyor hep. Zaten bu görüntüyü de hep gittiği firmayla beraber yapmışlar, nasıl bir saç seçecegini en ince detayları ile arkadasla paylaşmış, o da siparişini vermiş, kesip biçmişler ortaya bu mükemmel görüntü cıkmış. Daha önceki saçlar da kullandığı ünite uts. (Ultra thin skin).

Ultra thin skin saç çeşitlerini hatırlamadıysanız, protez sac çeşitleri başlıklı yazımı okuyunuz.

Öncelikle, arkadaşın bu mükemmel görüntüyü yakaladığı unite uts. ULTRA THIN SKIN = ULTRA INCE DERI.

Resimleri gördükten sonra vay anasını dediğini duyar gibiyim. Evet gercekten söylecek söz yok. Şimdi gelelim arkadaşın başında ki saçın özelliklerine ;

  • Customized order ( kişileştirilmiş özel üretim)
  • Ultra thin skin sistem altyapı
  • 0,03 mm kalınlığında altyapı
  • Saç rengi 2# (daha doğal göründüğü için bunu seçmiş, daha sonra altyapiya boya değdirmeden boyamışlar.
  • 70 % saç yoğunluğu
  • Transparan altyapı

Yapıştırıcı olarak Ghost Bond kullanılmış. Ve sonuç bu arkadaşlar, dezavantajlarindan da bahsetmek istiyorum.

Sistem güzel ve özel. Peki bunun zahmeti yok mu ? var tabi ki de. İtina, özen ve sabır istiyor.

Dezavantajları ;


Protez saç çeşitleri konusunda da bahsettiğim gibi, thin skin sistemler, hava geçirgenliğine sahip değil.
– İnce altyapıdan dolayı düşük mukavemet,
– Kısa ömür ;

Resimdeki arkadaşım, bu doğal görüntünün çok sürmediğini belirtiyor. Zamanla biriken kalıntılar ve kalıntıların aşındırdığı yüzey doğal görünümü zamanla öldürüyormuş. Yapıştırıcı artıklarının oluşturduğu Şakak çizgisinde ki beyaz şeridi bir türlü gideremediğinden bahsetti. Sistemin toplam ücreti 350 $ ı bulmuş. Özel saç üretimi için 250 $, kuaförüne kesiminden ve rehberliğinden dolayı 100 $ ödemiş. Fiyat konusunda şikayetçi, halbuki bizim neler çektiğimizi bilmiyor bile.
Kendi ülkesinin para birimiyle hesaplayacak olursak ; 185 Sterling

KONU DIŞI

Düşünsenize, 185 TL ‘ye protez saç alıp, kestirdiğinizi… Hem de böyle bir saç. “TL değil birader, STERLIN’den bahsediyorsun, sen ne diyorsun” diye kızıp, bakmayın olaya…

Olay şöyle aslında, o adam Sterlin kazanıp, sterlin harcıyor. Biz TL kazanıp sterlin harcıyoruz. Unut sterlini, doları, Türk lirasını…
Adam 185 birim paraya gidip saç alıyor, sen 2.700 birim paraya aynı saçı alabiliyorsun. İşte durum aslında bu kadar vahim. Adamlar bizim durumumuzu görse şükrederler aslında…

2 thoughts to “Bir mükemmel protez saç”

  1. Bende böyle doğal protez sac kullanmak istiyorum, size mail attım cevaplarsaniz sevinirim

  2. Yalnız fiyat karşılaştırması yaparken standart hata yapmışsınız. Adam strelin kazanıp sterlin harcıyor. Biz TL kazanıp TL harcıyoruz…. Adamlar için 185 sterlinin kendi ülkelerindeki alım gücüyle aynı paralelde bizdeki değer alım gücünü karşılaştırman gerekiyor. Onlarda maaş ne kadar dediğinde koca kafalar TL ile çarpıyor. Hayır onların maaşları karşılığında ülke içerisindeki yaşam standartlarına bakılır. Örneğin adam 2000 sterlin para almış olsun. Herif direk TL ile çarpıyor. Sanki orada kazanıp burada harcıyor. Orada kira, elektrik, yakıt, doğalgaz ve faturalar vs aylık standart giderleri nedir? Ona göre 185 sterlin için düşük ya da yüksek diyebilirsin. Yani bizdeki asgari ücret 11.400 TL iken onlarda kaç para? 1.330 sterlin. Hesap olarak tabii ki yine de bizdeki hırsızların bize sattığı protezlerden çok daha ucuza geliyor. Bizdeki hırsızlar 2000 TL gibi fiyata firmalarına getirdikleri protezleri 20.000 TL gibi fiyatlara sattıkları için bizde pahalı oluyor. Yani eğer bizim insanlarımızda azıcık iman olsa, merhamet olsa biz de gerçekten uygun fiyatlara saç sahibi zaten olabiliriz. Evlerindeki kira bedellerini arttırmak adına kiracısını öldüren namussuzların olduğu ülkede yaşıyoruz. Ellerinde fiyat etiket makinesi ile market içinde durmadan fiyat yükselten ahlaksız domuzlarla birlikte yaşıyoruz. 2. el araçlarını sıfırdan pahalı satmadı mı bu millet uzun bir döne? Yapacak bir şey yok. Bize biz yapıyoruz. Sonra millete özeniyoruz. Ben dolar yükselsin diye dua eden şerefsiz esnaflarla ciddi tartışmalar yaşadım. Bu ülkenin haini dışarıda değil anlayacağınız. Neyse aynen böyle millet yaşar biz seyrederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir