Kişileştirilmiş Özel Protez Saç Siparişi nasıl verilir ?

Merhaba herkese, Bugününü konusu “özel protez saç siparişi nasıl verilir”

Bugün beraber Çin de ki bir protez saç üreticisinin formunu dolduracağız. Sipariş formunda üreticinin logoları ve ismi vardı, tarafsız olsun diye  shoplattım. Customized order hair systems diye de tabir edilen kişileştirilmiş özel protez saç sipariş nasıl verilir ? neye göre saç kriterleri belirlenir gibi konuları sipariş formu üstünde beraber işleyeceğiz. Benim size tavsiyem, kişileştirilmiş özel bir protez saç sipariş etmek istiyorsanız, kesinlikle bir form doldurun. İşini ciddiye alan firmalarla çalışın. Profesyonel yaklaşımla özel protez saç siparişi alan üreticiler sizi asla pişman etmez.

Şimdi Vakit kaybetmeden gelelim özel protez saç siparişi formunda ki bilinmeyen terimlere. Herkesin sıfır İngilizce bilgisi varmış gibi anlatacağım ki faydalı olsun.
NOT : HER FORM BUNUNLA AYNI OLACAK DİYE BİR ŞART, KOŞUL YOK ! SİZİN SATICINIZIN GÖNDERDİĞİ FORM BUNDAN ÇOK FARKLI OLABİLİR, TERİMLERE AŞİNA OLSANIZ BİLE BAŞKA FORMLARI RAHATÇA DOLDURABİLİRSİNİZ.

özel protez saç siparişi  nasıl verilir

Client’s Name : Müşterinin adı, Yani sizin adınız
Company name : Şirketiniz varsa ve şirketiniz üzerinden ödeme yapacaksanız belirtmekte fayda var. Yoksa boş bırakabilirsiniz.
E-mail : Size ulaşılacak bir e-posta adresi.
Address : Açık ve net olmalı. Türkçe doldurabilirsiniz adresi , ama posta kodu ve ülke İngilizce olsun.

Örnek  ; Cumhuriyet mahallesi, Ziya GÖKALP bulvarı No :70 Bıkmaz apt kat:4 Daire:20, Post code :
34550 ESENLER/TURKEY
 Çinli gönderici sokak, mahalle adınızı İngilizce yazsanız bile anlamayacaktır. Onun anlaması gereken olay Türkiye’ye gideceği ve posta koduyla hangi bölgeye gideceğini bilmelidir. Onun görevi ürünü ülkenize göndermektir. Bu şekilde açık ve net şekilde belirttirseniz, ürününüz Türkiye’ye girdikten sonra elinize çok rahat ulaşacaktır.

Order No : Satıcıya ait alandır, siparişinizin önceliğine göre atanır genelde, ona göre doldurulur
Quantity : Miktar (1 adet veya 2 adet)
Extra Font : Ön bölgede ekstra olarak istenen işlem. ( Genelde +20$)

Base design – Özel Protez saç siparişi #


Model Name  : Mutlaka ama mutlaka satıcınız size altyapı çeşitlerini resim olarak veya ürün kataloğunu atmıştır. Bu kataloğa göre seçtiğiniz altyapı dizaynınızın adınızın katalog da ki adını buraya yazın. (bazı firmalarda kod şeklinde isim de girmeniz gerekebilir. Örnek ; FL-106.1 gibi.
Not : Altyapı hakkında bir şey bilmeyenler Protez saç çeşitleri konusunu okuyabilirler.

Return Time # ;

Normal : Normal üretim süreci ve normal posta yoluyla gönderim.
Rush : İşçi sayısının arttırılmasıyla çabuk üretim + hava kargo ücreti (Eğer vaktiniz varsa buna hiç girmeyin. Anlamsız olarak 80-150 $ ekstra para isteyebilirler.

Hair Details – Özel Protez saç siparişi #

Hair length : numaralandırılmış bölgelere göre saç uzunluğu. Her bölgenin saç uzunluğunu ayrı ayrı seçebiliyorsunuz ama bu işin standartı genelde 6 inch’tir.
Curl&Wave  : Saçınızın dalgası. Çap olarak belirtebilirsiniz. Eğer burası kafanızı karıştırdıysa çinden protez saç siparişi başlıklı yazımı okuyun. Burada da her bölge için ayrı ayrı dalga seçimi yapabilirsiniz ama normali her yerin aynı dalga da kalmasıdır.

Hair Density : Saç yoğunluğu. Yine bölgelere göre saç yoğunluğunu belirleyebilirsiniz. En doğalı %100 olandır. Normali de % 120 olandır.

Hair Color :
Bakın bu sekmede, daha önce yazılarımda bahsettiğim ve bir kaçınızın anlamadığı Base color hair seçeneği de var. Yani Altyapı rengi… Burada da altyapı renginizi ten renginize uygun renk olarak seçmeniz gerekir. Bu kısa kodları nereden bulacağım diye düşünüyor olabilirsiniz. Satıcının size attığı e-katalog da yada internet sitesinde bu renk chartlarını ve kod skalasını görebilirsiniz.
                Protez saçların rengini de satıcının size gönderdiği renk chartlarından bakıp testpit etmeniz gerekecektir.

Grey : Beyaz saç. Kmisinin saçları siyahla karışık beyazdır ya hani. Hıh işte bu seçenek tam da onlar için. Eğer saçınız da beyaz varsa protez saçın içinde de beyaz saç istemeniz doğallığa bir tık daha yakın olacaktır.
Total : Örnek ; 10% à saçınızda %10 oranında beyaz saç olacağı anlamına gelir. Beyaz saç oranınıza göre 5% de diyebilirsiniz, %1 de % 40 ‘da. Tamamen size kalmış.
Type of Grey Hair : Beyaz saçın cinsi ne olsun
                                               Human : İnsan saçı (gerçek saç)
                                               Synthetic : Sentetik saç
                                               Yake : Yake cinsi denilen karışık saç (kullanılabilinir,tavsiye edilir)

Hi-lite : Rengin Parlaklığını temsil eder. Kimseye ama kimseye önermem, plastik saç gibi duruyor kafada. Hele siyah saçlılar hiç yanaşmasın. Burayı es geçelim çünkü gerçekten insan evladının isteyeceği bir şey değil.

Hair Type for Base Color : Kullanılacak saç tipi ;
Human hair : İnsan saçı
Remy Hair : hepsi aynı yöne bakarak istif edilmiş saçlara denir bu saçlar 1. sınıf saçlardır Çıt Synthetic : Sentetik, yapay (Tavsiye edilmez plastik gibi duruyor)

Bleanched Knots – Özel Protez saç Siparişi

Bleacnh knots in distance from font : Ön bölgeden itibaren bleanched edilecek (ağartılacak) bölgenin mesafesi

¼” = 6,35 milimetre
½” = 1.27 santimetre
¾”= 1.90 santimetre
1”:= 2.54 santimetre

Bleanched knots all over : Tüm altyapıyı ağart (dikkat ekstra fiyat çıkartabilirler !)
Other : Sizin belirtmek istediğiniz bir alan mesafesı varsa belirtebilirsiniz.

Speacial ınstructions : Özel istekler&talimatlar
Altyapı dizaynınızı çizin veya saç yönünüzü belirtin.

Hair Direction : Saç yönü. Saçları istediğiniz yönde dikip, saçın hep o yönde kalmasını sağlayabildikleri sistem
Arkadaşlar bu güzel düşünülmüş bir olay. Sürekli taradığını bir taraf varsa denenebilir. Ama ben 7sene boyunca hiç denemedim. Bu biraz da cesaret işi. Size tavsiyem kafa bulandırmadan en sağ da bulunan “Free Sytle “ yani her yere taranabilen anlamında serbest saç.

Evet formu bitirdik arkadaşlar, ama bu forumda olmayan bir şey var. Hadi biraz tahmin edin. Evet protez saçın ölçüsü ! Bu firma bu sipariş formuyla beraber, sizden saç kalıbı da istediği için böyle bir madde seçenek koymamış. Biz koyalım !

Base size :

Altyapı ölçüsü : 7×9 , 8×10 her neyse… Eğer kalıp ölçüsü almayı bilmeyenler bu yazımı okuyarak kendi kalıp ölçülerini kendileri alabilirler.

 Çeşit çeşit sipariş formları var, hepsi birbirinden farklı ama istedikleri şey aynıdır. Bu yazının size, özellikle özel protez saç siparişi vermek isteyenlere çok büyük yardımı olacağını düşünüyorum. Eğer anlamadığınız ve çözümleyemediğiniz bir sipariş formu elinizde var ise benimle e-mail üzerinden paylaşabilirsiniz, seve seve yardımcı olurum.

Öneri : Bu formu güzel bir şekilde yazıcıdan çıkartın, kişisel saç kalıbınızı alın, nasıl alınacağını bilmiyorsanız bu yazımı okuyabilirsiniz. 4-5 cm uzunluğunda orijinal saçınızdan kesin. Etrafını bantla sarıp, kalıpla beraber sipariş formunu üreticinize postalayın. Yaklaşık 15-20 gün içinde ulaşır. Saçınızın üretimi 60-70 gün sürer. Geri elinize ulaşması toplamda 85-90 günü bulur.
Benden bu kadar hepinize selam olsun. Görüşmek üzere

Tüm yazılar için tıklayın.


4 thoughts to “Kişileştirilmiş Özel Protez Saç Siparişi nasıl verilir ?”

  1. Yanlar seyrek baya benim en alt yoğunluk diye bişey varmı ince telli olsun yoğunlukta yüzde 70 gibi bu arada emeğinize sağlık

    1. Var evet, kişileştirilmiş siparişinizle %50 lilere kadar bir seyreklik verebiliyorsunuz. Ama bu yoğunlukta saçı stokta bulmanız imkansız olacaktır.

  2. Merhabalar ya sizden ricam sizinle nasil iletisime gecebilirim bende hayatimda ilk defa protez kullanmak istiyorum yurtdisindayim islerden dolayi turkiyeyede gelemiyorum cinden siparis vermek istiyorum ama hic hiseyde anlamiyorum bana yardimci olabilirmisiniz lutfen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir