Erkek peruk mu, Erkek protez saç mı ?

Merhabalar.
Erkek peruk mu protez saç mı diye şahsi fikrimi sorsanız protez saç derim. Açıkçası peruk hiç kullanmadım ama nedense kullanma zorluğu, rahatsızlık ve yapay görünmesi nedeniyle büyük bir ön yargım var.

Erkek peruk kullandığımı hayal ediyorum da ,sanki benim değilmiş gibi, onun tutsağıymışım, bir sürü insanın dalga konusu olmuşum gibi hissediyorum. Halı sahaya gitmeme izin vermeyecek, basket oynamama , zıplamama izin vermeyecek , yüzme mi istemeyecek “bak bunları yaparsan kafanı terk ederim” diye her fırsatta tehdit edecek, bilmiyorum dazlak gezsem daha iyi olur düşünüyorum.

Peruk takıp milleti arkamdan güldüreceğime hiç takmam daha iyi, sizce de öyle değil mi ?
Bu arada peruk kullanan varsa yoruma yazıp, bizi yeşillendirebilir.

Açıkçası kelliğe çözüm aradığım sıralarda erkek peruk çeşitlerini düşünmedim desem yalan olur. Düşündüm, O derece kelliğimden bıkmıştım. Daha önce de bahsetmiştim saç ekimi yaptırmayı asla düşünmedim. Nasıl yapayım ne edeyim diye düşünürken araştırmalarım sonucu erkek protez saç modellerini buldum. Baya bir kurcaladım, peruk ile farkını bulmaya çalıştım ama bulamadım. Ne olduğunu detaylı bilmiyorum ama yaptıracağım yani kafaya koydum bir kere.
Neyse ilk erkek tipi protez saç macerama atılmış oldum. İlk maceramın nasıl olduğunu, hangi firmaya gittiğimi nasıl bir uygulama yapıldığını detaylıca anlatacağım daha sonra.

Erkek Peruk Nedir?
Protez saç Nedir ?

Erkek peruk

Peruk ile protez saç arasındaki farkları anlatmadan önce ikisini de tanımını yapabildiğim kadarıyla yapmak istiyorum.

Erkek Peruk : Lastikli ve çıtçıtlı modelleri olan bir altyapının üzerine dikilen saçlara peruk denebilir. Son zamanlar da erkeklerde lastikli peruk kullanımı popüler olmuştur. Kenarlarındaki esneyebilen likralı lastik sayesinde kafaya oturtuluyor. Geneli gerçek insan saçından yapılmıyor. Sentetik saçlar kullanılıyor. Farklı renkleri mevcut.

Protez saç ; Farklı altyapıların üzerine tek tek dikilen saçların bir araya gelerek oluşturduğu peruk türü.

Erkek Peruk ile Protez saç arasındaki farklar ;

– Protez saç, erkek peruk ile kıyaslandığın da, kafaya daha iyi sabitlenir.
– Protez saç kesilebilir, peruk kesilse bile  doğal durmaz.
– Standart ölçüleri olan peruk kafanıza tam oturup uyum sağlamayabilir, protez saçta tam kafanıza göre imal edilebilir yada hazır kalıplar kesilerek size uygun ölçülere getirilebilir.
– Erkek peruk kullanırken saçını şekillendireceğiniz modeller sınırlıdır, sağa-sola yatırısınız yada düz tararsınız. Ama protez saç hemen hemen her türlü şekile müsaittir. İsterseniz İtalyan stili yapıp saçlarınızı yukarıya kaldırabilirsiniz. Profesyonel bir berber bulabilirseniz, 3 numara protez saç bile yaptırabilirsiniz. ( Tabi doğal bir altyapınız olacak)

DİĞER TÜM YAZILAR İÇİN TIKLAYIN.


EN ÇOK OKUNAN YAZILAR ;
Protez saç Blogu

ŞUAN OKUDUĞUNUZ KONU : ERKEK PERUK MU PROTEZ SAÇ MI
Protez saç çeşitleri ;
Doğal protez saç nasıl olmalı ?
Ucuz Protez saç
Çin’den Protez Saç siparişi nasıl verilir ?
Danilo Zanna’nın saçları protez mi ?
Protez Saç Fiyatları nedir ?
Protez Saç Çıkar mı ?


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir