Protez Saç Çıkar mı ?

Protez Saç çıkar mı ?
Protez Saç Nasıl Çıkar ?
Protez saç çıkar tabi ki de. Protez saç kafanıza yapışan bir şey. Elbette ki çıkacak, protez saç çıkar, çıkmalı da…


Ama içiniz rahat olsun; protez saç öyle eğilip doğrulduğunuz zaman, gelen ortaya kafa vurduğunuz zaman yada havuza balıklama atladığınız zaman protez saç çıkmaz.(doğru seçilen protez saçı bantlarıyla)

Mesela bir kavga esnasında (7 yıldır eyvallah sebebim) saçınız tutulup çekildiğin de çıkma ihtimali % 90’dır. Şiddetli çekileceği için protez saçınız kafanızda çıkabilir. Bunun yanında mevcut saçınıza ağda işlemi yapılır.(tutuculuk öyle kuvvetlidir yani.)

Ağır sporlar yapabilirsiniz. Aynı zaman da bir protez saç kullanıcısı da olabilirsiniz. Bu spor yapamayacağınız anlamına gelmez. Ancak kullanacağınız bant veya yapıştırıcı türlerini iyi seçmelisiniz. Her gün terliyorsanız bakım sürenizi kısaltmalısınız. Yazın 5 gün de bir, kışın 7-8 gün de bir bakım yapmanız yeterli olacaktır.

Protez saç terleyince çıkmaz ama pis kokar 🙂 Her spordan sonra mutlaka saçınızı yıkayın. Şunu hiç unutmayın ! Bantların veya yapıştırıcıların durumunu her gün kontrol edin. Bunun kontrolünü çok basit bir yöntemle yapabilirsiniz. Saçınızı bir tutam tutun ve sağa-sola doğru çekin. Eğer saç kafanız da esnek duruyor ise , bantların sağa-sola doğru kaydığını hissediyorsanız yapıştırıcınızın ömrü dolmuş demektir.

İlerleyen konularda da bahsedeceğim; kullanılan bazı yapıştırıcı çeşitleri var. Kemik yapıştırıcı dedikleri gibi. Bu ve bu tip yapıştırıcılardan kafaya resmen çıkmamak için tasarlanmış. Bunun çekerek çıkartmayı geçin, bakım sırasında çıkartmak bile çok zor.

Protez saç nasıl çıkar ?

Kullandığınız ünitenin sizin parçanız olmadığını anlayın bir kere.

Protez saçınızı çıkartmak için önce fıs fıs bir şişeye protez saç temizleme solventi koyun. Daha sonra protez saçın arka tarafından protez saçı hafifçe kaldırın. Kalkan yere 2-3 fıs solvent sıkın. 5-10 saniye için de bantların gevşediğini ve tutuculuk özelliğini kaybettiğini göreceksiniz. Gevşeyen bölgeden ön tarafa doğru protez saçı hem çıkartarak hem de fısfıs sıkarak kaldırın. Hem canınız yanmadan kolayca çıktığını göreceksiniz hem de saçlarınıza bir zarar vermeden çıkarabileceksiniz. Canınızın yanma sebebi de alttaki saçlarınıza yapışması ve onları çekmesi.

protez saç çıkar mı ?Umarım aydınlatıcı bir konu olmuştur.
Okuyan gözlerinize sağlık.

Bir sonraki konuda görüşürüz.

İlginizi çekebilir ;

Protez Saç Nedir ?
Protez saç günlük yaşantıyı kısıtlar mı ?
PROTEZ SAÇLA SPOR YAPMAK MÜMKÜN MÜ
PROTEZ SAÇ BELLİ OLUR MU
Protez saçı kimler kullanabilir ?
Protez saçı ne zaman uygulamak gerekir ?
Hangi protez saç firmasını tercih etmeliyim ?
PROTEZ SAÇLA YÜZMEK
Protez saç çeşitleri nelerdir ?
Doğal protez saçın kriterleri nelerdir ?
Kaliteli ve Ucuz Protez saç farkı Nedir ?
Protez saç fiyatları nedir ?
Çin’den protez saç siparişi nasıl verilir ?
Yurtdışından ucuz protez saç siparişi nasıl verilir ?
Protez saç için kafa ölçüsü nasıl belirlenir ? Ölçü nasıl alınır ?
Protez saç caiz midir ?
Protez saç gusül abdesti almaya engel midir ?

7 thoughts to “Protez Saç Çıkar mı ?”

    1. Maalesef Halil Bey. Ama size dürüst davranan, doğru söyleyen ve fiyatı en düşük olanla çalışmanızda fayda var. Sonuçta ister istemez ilk tecrübe biraz acı oluyor. İstediğiniz kriterleri vereceğinden emin olduğunuz, cebinizi çok yakmayan firmaları tercih edebilirsiniz.

  1. Su protez saç gibi berbat birsey yok öncelikle başkasi yada başkaları tarafından senin hakkında dedikodu yapılmasıni istemezsiniz ve böyle bir yönteme başvurursunuz hem ruhsal olarak hemde fiziksel olarak etkiler kullanmayanlar insan kendine söz geçiremez başkası size onermem dese bile hep kendi bildiğinizi okursunuz bilirim psikoloji olarak hem de ruhsal fiziksel olarak yer bitirir insanı ama bir kullanıcı olarak kullanlar kendini kandırıyor bu yöntem beş para etmez kel olurum daha iyi lanet insanlar ve alaycı insanlar illaki var biliyorum bunun önünü belki maliyeti düşük protez saçla kapatırım diyorsunuz ama yanılıyorsunuz bu kullananlar kel kalsam daha iyi diyordur içinden ağrı bu bir gerçek kimseye onermem 6. 000 lira verdim tanınmış dedik ama şimdi ise 1 TL deil 1 kuruş vermem çünkü o lanet bant insanı pis rahatsız ediyor da ondan yapış yapış birde derler ki denize havuza yani kısasaca şu ortamında kullana bilirsin hepsi yalan suya girer ama girdiğine pişman olur

 1. Merhaba;
  İzmir’den yazıyorum.
  1500 tl ye buldum.
  Satan ve uygulamayı yapan kişi de protez saç kullanıyor.
  Abartılı fiyat verenlerin fiyatları şişirdiğini söylüyor.
  2 sorum olacak.
  – Fiyat sizce makul mu?
  – Bantlar kafamı rahatsız eder mi?

  Teşekkürler

  1. Merhaba, Saçın kalitesini incelemek lazım öncelikle.
   Daha sonra 1500 TL fiyatın uygun olup olmadığı daha rahat söylenebilir.
   Bantlar ilk başlarda rahatsız edecek, 1 ay sonra hiç hissetmezsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir